Řeka v zimní krajině
Řeka v zimní krajině
Řeka v zimní krajině
Řeka v zimní krajině
Řeka v zimní krajině
Řeka v zimní krajině
+ 1

Řeka v zimní krajině Kaván František

POPIS: Olej na dřevě, rozměry: 49 x 62 cm, rozměry s rámem: 67 x 80 cm, zaskleno. Signováno vlevo dole, Kaván č.68. Vznik malby 1893-1895
O AUTOROVI: Narodil se 10. 9. 1866 ve Víchovské Lhotě u Jilemnice a zemřel 16. 12. 1941 v Libuni u Jičína. V letech 1890 - 1896 studoval na pražské Akademii v krajinářském ateliéru Julia... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 10. 9. 1866 ve Víchovské Lhotě u Jilemnice a zemřel 16. 12. 1941 v Libuni u Jičína. V letech 1890 - 1896 studoval na pražské Akademii v krajinářském ateliéru Julia Mařáka. Patří k nejvýznamnějším domácím krajinářům, položil základy realistické malby krajiny u nás. Jeho krajiny mají realistický základ, vycházejí z bezpečného zvládnutí kresby a základních technických dovedností, jsou věrohodné, pravdivé a nestárnoucí v účinku na vnímavého diváka. S Mařákovou školou se účasnil řady exkurzí na Žalov, Peruc, do Budňan pod Karlštejnem, na Okoř. Často maloval v Krkonoších, jižních Čechách a Železných horách. Po dobrovolném odchodu z Akademie vznikla jeho výtvarná i literární díla ovlivněná symbolismem a dekadencí, publikoval i svou poezii. Po realistických počátcích se přiklání k symbolismu. Po roce 1900 se vrátil zpět k čisté krajinomalbě, známé jsou především jeho zimní motivy. V některých dílech je patrný vliv Ant. Chittussiho.
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
Aktuální cena: 46 000 Kč
S příhozem

11. 11. 2024 19:04:00
Číslo položky:20385
46 000 Kč 18. 9. 2024 21:07:23
45 000 Kč 15. 9. 2024 11:17:43