U horského potoka - Velký formát Rieger Albert

POPIS: Olej na plátně, rozměry: 100 x 73 cm, nerámováno
O AUTOROVI: Albert Rieger 1834 Triest - 1905 Wien byl rakouský malíř, který se proslavil především svými temnými, tlumenými krajinami .Často zobrazoval hory, vodní toky a lesy... zobrazit více >
O AUTOROVI: Albert Rieger 1834 Triest - 1905 Wien byl rakouský malíř, který se proslavil především svými temnými, tlumenými krajinami .Často zobrazoval hory, vodní toky a lesy vykreslené ve velkých detailech se zvláštním potěšením z účinků světla, přičemž k animaci objektů používal oscilující stopy štětce a kontrastní okamžiky stínu. Narodil se v roce 1834 slavnému italskému malíři Guiseppe Riegerovi, od roku 1838 žil ve Vídni a jako inspiraci pro svou plodnou tvorbu se zaměřoval na své bezprostřední okolí. Umělcova kariéra byla poznamenána úspěchy, jako je čestné členství ve vídeňské akademii umění a přijetí Velké zlaté rakouské švédsko-norské medaile. Rieger zemřel v roce 1905. Díky veřejným výstavám se plně etabloval, a to do té míry, že jeho díla po roce 1868 do svých sbírek pořizovali mj. císař František Josef I. se svou ženou Elisabeth, stejně tak i korunní princ Rudolf. Rieger, jmenovaný později dokonce čestným členem vídeňské Akademie, je známý především díky malbám hor, jejich bujných říček a lesů.
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
Aktuální cena: 15 000 Kč

11. 11. 2024 21:10:00
Číslo položky:20399
Žádné příhozy