Romantická krajina Bubák Alois

POPIS: Akvarel na papíře, rozměr 20 x 40 cm, zaskleno, poškozeno, v minulosti konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
O AUTOROVI: Narodil se 22.8.1824 v Kosmonosech a zemřel 6.3.1870 v Praze. Původně vystudoval filozofii a stal se bohoslovcem. Touha po umění ho přivedla ke studiu na pražské Akademii... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 22.8.1824 v Kosmonosech a zemřel 6.3.1870 v Praze. Původně vystudoval filozofii a stal se bohoslovcem. Touha po umění ho přivedla ke studiu na pražské Akademii výtvarných umění, roku 1847 vstoupil do krajinářské školy O. Haushofera a v letech 1849 - 1856 maloval v jeho ateliéru. Vedle vlastní tvorby vyučoval kreslení na pražské obchodní akademii a na vyšší dívčí škole. Byl spolupracovníkem „Světozoru“. Nejvíce maloval olejem, velice oblíbené byly i jeho akvarely. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 20 000 Kč
Aktuální cena: 25 000 Kč
Číslo položky:16380