Rybáři
Rybáři
Rybáři
Rybáři
Rybáři
Rybáři
Rybáři
+ 2

Rybáři Moutafov Alexander

POPIS: Olej na plátně, rozměr: 85 x 95 cm, malba mírně poškozena. rok 1933. + 4x grafiky , různí autoři.
O AUTOROVI: Alexander Moutafov 1879 - 1957 Bulharský malíř. Studoval na AVU v Turíně (1899-1902; prof. Giacomo Grosso). Poté se učil na akademii v Mnichově (1902-1909; prof. Ludwig von... zobrazit více >
O AUTOROVI: Alexander Moutafov 1879 - 1957 Bulharský malíř. Studoval na AVU v Turíně (1899-1902; prof. Giacomo Grosso). Poté se učil na akademii v Mnichově (1902-1909; prof. Ludwig von Lofts). Věnoval se především akvarelové a pastelové tvorbě. Jeho nejčastějším námětem bylo moře. Byl profesoemr praktické a konstruktivní perspektivy na Akademii výtvarných umění v Sofii. Jeho tvůrčí talent se formuje ve 20. a 30. letech, kdy vyniká jako jeden z Bulharských prvořadých umělců, odhaluje krásu Černého moře. Pracuje s oleji a akvarelem. Pastely jsou jeho prostředkem volby pro intimnější motivy. Vytváří figurální kompozice zachycující život rybářů. Zůstat věrný přirozené realitě věcí je určující charakteristikou jeho umění. Asi 60 jeho obrazů je ve stálé expozici v Sozopolu v Muzeu Alexandra Mutafova a další jsou v Národní galerii umění, Plovdivské galerii umění a dalších sbírkách v Bulharsku i v zahraničí.
Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Aktuální cena: 110 000 Kč
Číslo položky:13356