POPIS: Olej na plátně fixováno na desce, rozměr 70 x 100 cm
zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil 10. 8. 1881 v Táboře a zemřel 12. 12. 1955 v Praze. Malíř a krajinář. Studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kromě toho navštěvoval několik měsíců malířskou školu Ferdinanda Engelmüllera. Zanechal právnických studií a odebral se do Mnichova, odtud se vrátil do Prahy s úmyslem věnovat se malířství. Stal se žákem Emanuela K. Lišky na Umělecko průmyslové škole, poté přešel na Akademii výtvarného umění, kde byl žákem prof. Ottenfelda. Po studiích na Akademii výtvarných umění v Praze se vydal na cesty po Evropě a na delším studijním pobytu zakotvil ve Francii a Itálii. Minimálně od r. 1911 jsou opakovaně v mnoha sériích vydávány Šetelíkovy pražské motivy na pohlednicích, které zajistily autorovi popularitu u široké veřejnosti. Pohlednice vydávaly zejména nakladatelství F. J. Jedlička, Václav Krátkoruký a Minerva. Po válce v letech 1921–1922 navštívil na pozvání tamější vlády Holandsko, aby vytvořil kolekci 40 akvarelů holandských měst pro propagační francouzské a anglické vydání. Od počátku 20. let 20. století pracoval i pro firmu Schicht v Ústí nad Labem. Často pobýval v Ústí nad Labem nebo přímo u Georga Schichta v Roztokách u Povrlů. Maloval exteriéry a interiéry průmyslových budov, pohledy do výrobních provozů, či pohledy na dnešní městskou část Střekov. Obrazy byly reprodukovány na pohlednicích a využívány pro propagační materiály firmy Schicht. Tématem jeho stěžejních obrazů, jak velkoformátových olejů na plátně, tak i komornějších akvarelů, byly zejména městské scenérie z Prahy, Bratislavy, Brna, Plzně, Kutné Hory, Františkových Lázní, Loun, Domažlicka aj. Jeho tvorbu lze zařadit do kontextu pozdní secese, či art deca.