Nevěsta v černém Šimerová - Martinčeková Ester

POPIS: Olej na plátně, rozměr 72 x 53 cm, nerámováno. Přiložen znalecký posudek od PhDr. Lubomíra Podušela, CSc
O AUTOROVI: Narozena 23.1.1909 v Bratislavě a zemřela 7.8.2005 v Liptovském Mikuláši. Studovala soukromou školu G. Mallého v Bratislavě, na Académie Julian v Paříži a na soukromé malířské... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narozena 23.1.1909 v Bratislavě a zemřela 7.8.2005 v Liptovském Mikuláši. Studovala soukromou školu G. Mallého v Bratislavě, na Académie Julian v Paříži a na soukromé malířské škole A. Exterové v Paříži. Současně již vystavovala v Praze a byla přijata za členku Umělecké besedy. Ve své rané tvorbě vycházela z podnětů Pařížské školy, především pozdního kubismu. V této době maloval hlavně zátiší. V krajinomalbě se věnovala okolí Rájce, Banské Bystrici a krajině Liptova. Věnovala se komorní a monumentální malbě, malbě na porcelán, jevištním návrhům, designu nábytku. (Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Aktuální cena: 1 800 Kč
S příhozem

12. 11. 2024 22:32:00
Číslo položky:21169
1 800 Kč 17. 9. 2024 01:31:52