Slanina a víno Zikmund František

POPIS: Olej na plátně, rozměr 30 x 50 cm, rám poškozen
O AUTOROVI: Narodil se 29. 6. 1893 v Železnici u Jičína a zemřel 4. 9. 1955 v Praze. Byl nadšencem Františka Kavána, který bydlel v jeho rodišti. Studoval na uměleckoprůmyslové škole... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 29. 6. 1893 v Železnici u Jičína a zemřel 4. 9. 1955 v Praze. Byl nadšencem Františka Kavána, který bydlel v jeho rodišti. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesora Maška, dokončil ji ale až po válce. V letech 1920 – 1923 studoval na speciálce profesora Pirnera na akademii výtvarného umění v Praze. Roku 1925 odjel za studiem do Itálie, v letech 1933 – 1934 byl v Dalmácii. Maloval s oblibou kytice, zátiší, krajiny, figurální náměty a portréty. Miloval sytou barvu, zejména v zátiších ladně vázaných kytic a seskupených plodů. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 3 100 Kč
Aktuální cena: 3 200 Kč
Číslo položky:19203
3 200 Kč 12. 2. 2024 08:33:40
3 100 Kč 19. 11. 2023 05:31:11