Dakota - XJ Těhel Michal

POPIS: Olej na plátně, rozměr 80 x 100 cm, nerámováno. Na třetí fotografii: autor s obrazem
O AUTOROVI: Narozen 4. června 1975 v Ústí nad Orlicí. Vystudovaný elektrotechnik se k malování dostal poprvé během vojenské služby a hned po jejím ukončení si pořídil své první olejové... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narozen 4. června 1975 v Ústí nad Orlicí. Vystudovaný elektrotechnik se k malování dostal poprvé během vojenské služby a hned po jejím ukončení si pořídil své první olejové barvy. Nejprve zkoušel techniky vlámských mistrů malováním kopií jejich děl. Čím více se do malby ponořoval, tím intenzivněji hledal způsob, jak nejlépe vyjádřit svůj pohled na svět. Když objevil tvorbu Salvadora Dalího a pokusil se některá z jeho děl napodobit, bylo jasno. Tyto obrazy, které přesnými liniemi a nespočtem barevných tónů vyjadřují nejen atmosféru, ale také myšlenky a činy malíře, odpovídaly jeho vizi surrealistického světa. Brzy přešel k vlastním nápadům a dílům. Období méně šťastných etap jeho života se vždy promítla do tvorby a jejich temnota je patrná v obrazech z let 2006 až 2010. Jeho hlavní doménou jsou surrealistická díla, ale díky vzdělání v oboru elektrotechniky je mu blízká také technologie, a tak tvoří realistické obrazy, včetně motivů automobilů a především motocyklů.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Aktuální cena: 5 000 Kč

11. 11. 2024 22:14:00
Číslo položky:21236
Žádné příhozy