Trenčínský hrad
Trenčínský hrad
Trenčínský hrad
Trenčínský hrad
Trenčínský hrad
Trenčínský hrad
+ 1

Trenčínský hrad Holoubek Jozef

POPIS: Olej na plátně, rozměry: 82 x 96 cm, autorský rám poškozený. Obraz odborně vyčištěn. Nejoblíbenější autorův motiv Trenčínský hrad v reprezentativním formátu i provedení.
O AUTOROVI: (1892 – 1967) Maliar Jozef Holoubek sa narodil v Plotišti nad Labem pri Hradci Králové v roku 1892. Absolvoval maliarsku prípravku K. Reisnera a špeciálnu krajinársku školu... zobrazit více >
O AUTOROVI: (1892 – 1967) Maliar Jozef Holoubek sa narodil v Plotišti nad Labem pri Hradci Králové v roku 1892. Absolvoval maliarsku prípravku K. Reisnera a špeciálnu krajinársku školu Františka Vavřiny v Prahe. Do Trenčína sa dostal náhodou. Pricestoval na návštevu ku kamarátovi, a tak sa mu v Trenčíne zapáčilo (... mocná skala a na nej veže a bašty slávneho hradu...), že sa tu usadil a zostal až do svojej smrti v roku 1967. Trenčín a jeho okolie mu boli stálou inšpiráciou. .Mesto v historickej podobe i v dynamike súčasných dní, každom ročnom období, v horúcom lete, i v bieloskvúcej zime sa objavuje v jeho nespočítateľných vedutách. Zachytával mesto v komplexných panoramatických pohľadoch aj v neopakovateľnej jedinečnosti skrytých zákutí a romantických uličiek. Manželkou J. Holoubka bola známa slovenská fotografka Mária Urbašiovna.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Aktuální cena: 14 000 Kč
Číslo položky:9926