U jezera Hilbert Josef

POPIS: Olej na plátně, 21,5 x 25,5 cm, nesignováno, datováno v malbě 1848.
O AUTOROVI: Narozen: 1821 - zemřel: 1897 Český malíř. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1839-1850, pravděpodobně v krajinářské škole Maxe Haushofera. V letech 1842-1845... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narozen: 1821 - zemřel: 1897 Český malíř. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1839-1850, pravděpodobně v krajinářské škole Maxe Haushofera. V letech 1842-1845 pobýval v Kutné Hoře a namaloval zde několik obrazů (Severní křídlo Vlašského dvora, 1842; Veduta Kutné Hory od jihovýchodu, 1843; Severovýchodní kout Vlašského dvora, 1845; Interiér kostela sv.Jakuba, 1845). Obrazy ze svých cest po Čechách pravidelně představoval na výstavách Krasoumné jednoty v letech 1846-1855. Zemřel roku 1897 v Praze.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Aktuální cena: 5 000 Kč
Číslo položky:20155
5 000 Kč 14. 6. 2024 20:16:05