Večer v polích Ulšmíd F. Václav

POPIS: Olej na lepence, rozměry : 28 x 39 cm, nesignováno, na rubu autorský štítek
O AUTOROVI: Narodil se 30. 4. 1903 v Praze. Malbu studoval u J. Rýdla, Al. Kalvody a na Ukrajinské akademii v Praze. Byl impresionistou, krajinářem a po Kalvodovy mu zůstal smysl pro... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 30. 4. 1903 v Praze. Malbu studoval u J. Rýdla, Al. Kalvody a na Ukrajinské akademii v Praze. Byl impresionistou, krajinářem a po Kalvodovy mu zůstal smysl pro vyhledávání romantiky a krásy české krajiny, kterou rád oživoval lidem. Byl malířem i grafikem, ale jeho grafické práce jsou málo známé a většinou jsou v soukromém majetku. Studijně pobýval ve Francii, Německu a hlavně na Balkáně (1935). Některá díla z této doby jsou v majetku ministerstva školství v bývalé Jugoslávii a cestovních kanceláří.
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
Aktuální cena: 2 600 Kč
Číslo položky:12805