Venkovský motiv Roškotová Anna

POPIS: Akvarel, rozměr 54,5 x 62 cm, zaskleno
O AUTOROVI: Narodila se 9.2. 1883 ve Vlašimi a zemřela 5.9.1967 v Praze. Byla žákyní V. Jansy a A. Hölzla. Podnikla studijní cestu do Itálie (Benátky, Verona, Milano), Francie, Německa,... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodila se 9.2. 1883 ve Vlašimi a zemřela 5.9.1967 v Praze. Byla žákyní V. Jansy a A. Hölzla. Podnikla studijní cestu do Itálie (Benátky, Verona, Milano), Francie, Německa, Belgie, Švýcarska a Holandska. Tvořila pražské i cizí pohledy, dovedně malovala zvířata. Od založení Kruhu výtvarných umělkyň se účastnila jejich výstav v Praze i na venkově. Vystavoval i ve Vídni a Benátkách. Významnou část její tvorby tvořily obrazy architektonické, městské veduty a uliční i chrámové interiéry. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
Aktuální cena: 1 200 Kč
Nedražilo se
Číslo položky:18331
Žádné příhozy