Z Vysokých Tater - Velký formát Banďouch Karel

POPIS: Olej na plátně, rozměry: 115 x 126 cm, rozměry včetně rámu: 130 x 140 cm
O AUTOROVI: Karel Banďouch * 15.9.1893 Brno-Husovice – † 10.4.1971 Brno malíř Po skončení studii v Praze se vrátil do Brna, kde působil do konce života. Věnoval se malbě krajiny zejména... zobrazit více >
O AUTOROVI: Karel Banďouch * 15.9.1893 Brno-Husovice – † 10.4.1971 Brno malíř Po skončení studii v Praze se vrátil do Brna, kde působil do konce života. Věnoval se malbě krajiny zejména olejem, ale i akvarelem, tužkou a tuší. V době první republiky za tímto účelem každoročně cestoval na Slovensko, zejména do Tater. Po návratu měl prodejní výstavu obrazů v knihkupectví Barvič a Novotný. V pozdějších letech jezdil malovat na Českomoravskou vysočinu. základy malby vystudoval u strýce Martina Banďoucha ve Vídni, absolvent výtvarných kurzů u Františka Potůčka v Brně, kurzy ve Vídni (u prof. Schtärla a Rich. Steinera), 1918–1921 studium na UPŠ v Praze (u prof. E. Dítěte, J. Schussera a J. Schikanedera)
Vyvolávací cena: 5 500 Kč
Aktuální cena: 22 000 Kč
Číslo položky:17306