Zátiší s pavím perem Bubeníček Jindřich

POPIS: Olej na lepence, rozměr 32 x 36 cm, signováno Jindř. Bubeníček 1925. rám
O AUTOROVI: Narodil se 13.7. ve Kšelích u Českého Brodu a zemřel 9.8. 1935 ve Svratce. Malíř krajinář. Roku 1874 vstoupil za ředitele Sweertse jako absolvent vyšší reálky na malířskou... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 13.7. ve Kšelích u Českého Brodu a zemřel 9.8. 1935 ve Svratce. Malíř krajinář. Roku 1874 vstoupil za ředitele Sweertse jako absolvent vyšší reálky na malířskou akademii v Praze. Pracoval také pro umělecké grafické závody. Záhy po propuštění z vězení, přilnul k rázovitým stavebním, městským i venkovským památkám, jež studoval, krelil i akvareloval. Kresba a akvarel byla základem jeho malířského studia. Byl bratrem malíře Oty Bubeníčka. Tomanův slovník
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Aktuální cena: 2 300 Kč
Číslo položky:5244