Žena v klobouku
Žena v klobouku
Žena v klobouku
Žena v klobouku
Žena v klobouku
Žena v klobouku
+ 1

Žena v klobouku Šíma Ladislav

POPIS: Olej na plátně, rozměry: 45 X 55,5 cm, získáno z rodiny autora. Datováno 35.
O AUTOROVI: 12.7.1885 (Praha) - 12.5.1956 (Benešov u Prahy) malíř - SVU Mánes, Akademie výtvarných umění, Praha . Šíma patřil od roku 1911 ke Skupině výtvarných umělců, na I. a II.... zobrazit více >
O AUTOROVI: 12.7.1885 (Praha) - 12.5.1956 (Benešov u Prahy) malíř - SVU Mánes, Akademie výtvarných umění, Praha . Šíma patřil od roku 1911 ke Skupině výtvarných umělců, na I. a II. výstavě Spolku vystavoval vedle malířů jako jsou Špála, Čapek a další. Na některých plátnech zaujme jeho fauvisticky uvolněný malířský rukopis a živá barevná škála. Dnes je spojen především s prostředím Benešovska, kde léta působil a s nímž je spojena řada jeho námětů. dílo: krajiny, figurální malby. Žák profesorů : Vlaho Bukovac, Bohumír Roubalík, František Thiele)Zastoupen v Galerii hlavního města Prahy
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Aktuální cena: 55 000 Kč
Číslo položky:488274