Žena v šátku Rada Vlastimil

POPIS: Olej na plátně fixováno na lepence, rozměr 30 x 20 cm, nerámováno, na zadní straně pozůstalostní razítko Vlastimil Rada
O AUTOROVI: Narodil se 5. 4. 1895 v Českých Budějovicích a zemřel 22. 12. 1962 v Praze. Malíř, grafik a ilustrátor. Studoval v letech 1912 – 1919 na Akademii výtvarných umění v Praze... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 5. 4. 1895 v Českých Budějovicích a zemřel 22. 12. 1962 v Praze. Malíř, grafik a ilustrátor. Studoval v letech 1912 – 1919 na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Maxe Švabinského, Jana Preislera a Jana Štursy. Byl členem a teoretikem Umělecké besedy a hlavním představitelem jejího venkovského křídla. Navazoval na tradiční českou krajinomalbu. V letech 1918 – 1920byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Roku 1945 byl jmenován profesorem AVU. V roce 1958 byl jmenován národním umělcem.
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Aktuální cena: 3 700 Kč
Číslo položky:14882