Autor Doležal Rudolf

Přihlásit se
1916 - 2002 olomoucký sochař a medailér, autor mnoha pomníků a soch ve veřejném prostoru mnoha moravských měst a obcí. Studoval v Praze na Uměleckoprůmyslové škole u profesora Karla Štipla. Svému otci – štukatérovi – pomáhal při restaurování mnoha olomouckých památek (mimo jiné kostela svatého Mořice), se sochařem Vojtěchem Hořínkem restauroval některé olomoucké kamenné portály a kašny. Jeho tvorba je negativně poznamenána zakázkami pro komunistický režim v duchu monumentálního socialistického realismu (1951, 1959, 1978). Nejzajímavější se jeví jeho stylizovaná figurální tvorba z 60. let 20. století a především jeho tvorba medailérská. Zdroj Wikipedia

Seznam položek

Busta muže Doležal Rudolf
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Aktuální cena: 15 000 Kč
Číslo položky:11902
2. 2. 2021 19:43:40