Autor Kamba Ferdinand

Přihlásit se
Narodil se 19. 3. 1907 v Kuřimi u Brna - zemřel 1992. Malíř a profesor v Praze. Studoval na ČVUT, vystavuje se střediskem Purkyně. Studijní cesty konal především do Francie. Jeho tvorba je po dlouhodobém pařížském pobytu pod vlivem Pierra - Augusta Renoira a Paula Cézanna. Některá jeho díla se stylem a kvalitou malby vyrovnají dílům Vincence Beneše. Jako impresionista maloval téměř vždy na plátno. V 80. letech 20. století se vrací z Paříže zpět do Československa, kde několik měsíců poté umírá v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Jeho pobyt v Paříži byl mezi našimi umělci jedním z nejdelších. Díla prof. Ferdinanda Kamby se na trhu s uměním vyskytují ojediněle, jeho kvalitní tvorba je na současném trhu nedoceněna, vzhledem k neznalosti jeho tvorby i jeho dlouhodobému pobytu mimo Československo.

Seznam položek

Jarní Praha z Petřína Kamba Ferdinand
Vyvolávací cena: 1 300 Kč
Aktuální cena: 2 200 Kč
Číslo položky:16672
7. 2. 2023 21:14:00
Sklizeň Kamba Ferdinand
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Aktuální cena: 3 000 Kč
Číslo položky:7373
26. 2. 2019 21:00:00